В центре внимания
ШАХТА

Як вибрати взуття для зайняття різними видами спорту?

11.02.2020 18:16

Як вибрати взуття для зайняття різними видами спорту?

Зайняття спортом припускає підвищене навантаження на стопи, і залежно від виду активності вона може бути різною. Компенсувати навантаження і понизити вірогідність отримання травми можна, якщо підібрати відповідне взуття. У редакції «Пабліш Україна» розповіли, на що орієнтуватися при купівлі взуття.

Ви точно носите «правильне» взуття?

Існує декілька загальних принципів, якими слід керуватися при купівлі взуття для спорту.

  • Придбавайте взуття, розроблене для того виду спорту, яким ви займаєтеся. Біг у футбольних бутсах з шипованной підошвою або зайняття фітнесом в кедах для прогулянок приведуть до неправильного розподілу навантаження на стопу. В результаті можна заробити травму.
  • У усіх людей індивідуальні потреби. Наприклад, якщо у вас є плоскостопість або високий підйом зведення стопи, можуть знадобитися спеціальні устілки.
  • Взуття повинне підходити по довжині і ширині. Не сподівайтеся розносити тісну пару. При активному русі кров підливатиме до стопи, і її розмір збільшиться. Вам незручно займатиметься. Бовтатися на нозі взуття теж не повинне, і тугим шнуруванням проблему не виправити.
  • Кросовки з амортизаторами зазвичай розраховані на вагу людини до 90 кг Якщо ви важите більше, потрібне спеціальне взуття.
  • Не носіть на вулиці взуття, призначене для зайняття спортом в приміщенні. Її конструкція не припускає тривалого ходіння по вулиці: взуття швидко зношуватиметься.

Підбираємо взуття для різних видів спорту

Біг

При бігу сильне навантаження лягає на суглоби і хребет. Щоб мінімізувати її, придбавайте кросовки з амортизаторами — вони «гасять» удари об грунт.

Звертайте увагу на взуття з пружною і м'якою підошвою. Необхідно, щоб вона мала товщину не менше 2 см Перевірте, чи є на підошві вставки із стійкої до стирання гуми. Як правило, їх розміщують в частині п'яти і із зовнішнього боку шкарпетки - саме на них доводиться основне навантаження.

Взуття має бути виконане з матеріалу, що добре пропускає повітря: наприклад, кросовки для бігу з шкіри не роблять. Але, незважаючи на це, любителям бігу не варто закидати своє захоплення до теплих днинок. Зараз можна знайти кросовки для бігу, виконані з щільнішого матеріалу, що пропускає повітря і дозволяє не переохолоджувати ногу.

Фітнес

Кросовки для фітнесу багато в чому схожі на взуття для бігу, але їх підошва може бути тонша і м'якша. Безперечний плюс - наявність сітчастого верху, який не дає стопам потіти. Такий вид взуття відрізняється особливою легкістю, щоб в ній можна було легко пересуватися.

Більшість з нас поєднують в спортзалі різні типи навантажень — і кардио, і силову. Для таких цілей потрібна універсальна модель, яка адаптується під кожен вид фізичної активності.

Баскетбол

Гравцям у баскетбол доводиться часто стрибати, тому для них придумано високе взуття, що добре захищає голеностоп. Бувають кросовки середньої або низької висоти, але вони використовуються значно рідше і підходять для досвідчених спортсменів.

Вибір підошви залежить від того, де ви плануєте грати — в приміщенні або на відкритому повітрі. Для гри в залі вибирайте кросовки з відповідним типом підошви. Для вулиці — звертайте увагу, щоб на підошві був спеціальний шар, що запобігає ушкодженням. І, звичайно, не варто грати на вулиці в кросовках, призначених для гри в залі, т. до. швидкий знос у такому разі неминучий.

Теніс

Кросовки для великого тенісу масивніші і важчі, ніж бігові. Вони повинні дуже міцно фіксувати ступні і підтримувати їх з боків — в тенісі часто доводиться рухатися вправо-вліво. Верх кросовок можуть відшивати як з шкіри, так і з сучасних синтетичних матеріалів.

При виборі підошви слід враховувати тип покриття. Кросовки з рівною і гладкою підошвою призначені для гри на килимовому покритті. Якщо ви плануєте грати на траві, шукайте підошву з невеликими шпильками. Для гри на грунті існують кросовки з глибоким протектором-ялиночкою.

Джерело: https://publish.com.ua/zdorovia-i-krasa.html

Читайте также
  • Мариуполь — Ворскла. Накануне
  • Зинченко может не приехать в сборную Украины — Гвардиола не желает отпускать футболистов из-за карантина
  • Руководство МЛС расследует трансфер Матюиди в клуб Бекхэма